1
1
Українська поліція розкрила велику схему втручання у роботу електро- та газових лічильників. Зловмисники змінювали лічильники так, щоб вони показували менший обсяг спожитих ресурсів. Це дозволяло підприємцям та організаціям, зокрема промисловим, значно зменшити суму, яку вони мали платити за електро- та газопостачання, завдаючи збитків державі. Організатором цієї схеми був чоловік з Львівщини, який вже мав кримінальні справи за подібні дії. Він мав мобільну лабораторію у власній машині та спільників у п’яти областях та Києві. За “налаштування” одного лічильника брали близько 2400 доларів. Послугами змовників користувалися фізичні особи та компанії, які хотіли платити менше. Поліція затримала одного з підозрюваних, який отримав 5 тисяч доларів за послугу, та провела обшуки, під час яких вилучила обладнання для зміни лічильників. Двом фігурантам повідомлено про підозру, їм загрожує до 15 років ув’язнення. Розслідування триває, інші учасники схеми також отримають правову оцінку.